Ukraina kindralstaap märkis laupäevahommikuses pressiteates, et luureandmed kinnitavad vastase elavjõu kaotused Zaporižžja suunal, kus nähti okupeeritud Berdjanski poole liikumas Vene sõidukite kolonni, üks neist täidetud surnukehadega.

Donetski oblastis jätkavad venelased katseid kontrollitud ala laiendamiseks, mujal keskendutakse hõivatud alade hoidmisele, teatas kindralstaap. Samuti mainitakse, et Hersoni oblastis Kahhovkast põhja poole jäävates Võssokopilljas ja Potjomkines löödi tagasi Vene vägede rünnak, mis kinnitab varasemaid väiteid, et need asulad on praeguseks Ukraina käes.

Teates lisatakse, et Ukraina õhujõud andsid päeva jooksul üle 40 löögi, hävitades vastase juhtimispunkte ja ühe laskemoonalao. Lao õhkulaskmiseks kasutati drooni Bayraktar TB-2, mis hävitas ka kaks vastase soomusmasinat. Raketilöökide ja suurtükitulega tabati veel üle kümne vastase koondumispunkti, kolme õhutõrjepatareid ja mitut soomusmasinat, lisab Ukraina armee. Lõunapiirkondades tugevdavad Vene väed elanike taltsutamiseks „filtreerimistegevust.“

Kui blogi kohe ei avane, värskenda lehte!

Jaga
Kommentaarid