„Nüüdsest saame keskenduda sisulistele ettevalmistustele Miku tööle asumiseks juhatuse esimehena. Miku esimeseks ülesandeks saab olema RMK juhatusse sobilike kandidaatide leidmine ja nende esitamine nõukogule kinnitamiseks,“ selgitas RMK nõukogu esimees Randel Länts pressiteate vahendusel. Nimelt lõppevad ka senise juhatuse volitused 1. novembrist. Uus esimees ja juhatus kinnitatakse viieks aastaks.

„Lähtun oma töös RMK-le riigi poolt püstitatud eesmärgist, aga minu jaoks on väga oluline ka ühiskonna ootus. Usun, et toetudes ühelt poolt RMK metsaekspertide parimale teadmisele ja kogemusele ning teisalt huvigruppidega suhtlemisele ja nende soovide mõistmisele, suudame üheskoos hoida ja hooldada meie metsi parimal moel,“ tutvustas oma tulevikuplaane tulevane juhatuse esimees Mikk Marran.

RMK juhatuse esimeheks kandideeris 18 inimest, kellest personalifirma Fontes valis kolm kõige tugevamat kandidaati kolmandasse vooru, kust RMK nõukogu omakorda valis juhatuse esimeheks Mikk Marrani.

Ohtralt meediakära

Mikk Marran on olnud alates 2016. aastast välisluureameti peadirektor. Marran on lõpetanud Tallinna Ülikooli sotsiaalteaduskonna haldusjuhtimise eriala bakalaureuseõppe ja Ameerika Ühendriikide National Defence University rahvusliku ressursi juhtimise eriala magistriõppe.

Marrani ennetähtaegne lahkumine välisluureametist on toimunud suure meediakära taustal. Üks silmapaistvamaid teravikke on toodud esile tema kunagise kolleegi poolt kaitseministeeriumist, mullu ametist lahkunud asekantsleri Meelis Oidsalu sulest, kes viitas võimalikele probleemidele seoses luuretöö kvaliteedi küsitavusele Valgevene immigratsioonikriisi raames.

Marran pole soovinud Oidsalu kriitikat kommenteerida.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid