RIA Novosti teatel on fotod pärit mehe isiklikult VK kontolt, kus ta esines Bogdan Kasjanovi nime all.

Eile kirjutas Forte, et Venemaa president Vladimir Putini sõnul on Darja Dugina mõrvaga seotud veel üks Ukraina terrorist, kes jõudis Venemaale juuli lõpus läbi Eesti.

„On tuvastatud, et Dugina mõrva valmistas koos [Natalja] Vovkiga Moskvas ette veel üks Ukraina sabotaaži- ja terrorirühmituse liige – 1978. aastal sündinud Ukraina kodanik Tsõganenko, Bogdan Petrovitš, kes saabus Venemaale transiidina läbi Eesti 30. juulil 2022 ja lahkus Venemaa territooriumilt päev enne Dugina ründamist,“ vahendab Putin oma Telegrami seinal.

Varem on FSB teatavasti väitnud, et Dugina mõrvas kahtlustatav on Ukraina kodanik Natalja Vovk, kes on sündinud Mariupolis ja saabus koos tütrega juuli keskel Moskvasse. Plahvatuse päeval, 20. augustil olevat Vovk koos tütrega osalenud padušovinistlikul festivalil Традиция (e.k. Traditsioon) ning pärast Dugina auto õhkulaskmist olevat FSB väitel põgenenud Pihkva kaudu Eestisse, kus end varjavat.

Luureteenistuse teatel olevat Tsõganenko andnud Vovkile võltsitud numbrimärgid ja dokumendid Kasahstani kodaniku Julia Zaiko nimele. FSB väitel monteeris ta ka koos Vovkiga Moskva edelaosas renditud garaažis isevalmistatud lõhkekeha.


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid