„Peaksime keskenduma eelkõige sellele, kuidas viisade väljastamist kui võimalikku mõjutusvahendit kõige nutikamalt ära kasutada,“ seisab Saksa-Prantsuse ühisavalduses.

Ehkki riigid nõustuvad, et Venemaa kodanike esitatud viisataotlusi tuleks võimalikke julgeolekuriske silmas pidades hoolikalt läbi vaadata, rõhutatakse siiski, et tulevasi venelaste põlvkondi ei tohi Euroopast ja demokraatiast täielikult võõrandada.

„Meie viisapoliitika peaks seda peegeldama. Peame lubama Euroopasse ka edaspidi Venemaa kodanikke, kes ei ole Vene valitsusega seotud,“ vahendab DPA.

Saksamaa ja Prantsusmaa seisukoht on, et kui Vene kodanikele maalitakse pilt, et nad on langenud russofoobsete välisjõudude ohvriks, võib see nende hulgas kaasa tuua hoopis natsionalistlike ning Euroopa-vastaste meeleolude tõusu.

Dokumendis rõhutatakse muuhulgas vajadust lubada ka edaspidi Euroopa Liitu Venemaalt pärit üliõpilasi, kunstnikke, teadlasi ja erialaspetsialiste. Seda olenemata sellest, kas neid ähvardab kodumaal poliitiline tagakiusamine või mitte.


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid