Haidai sõnul hukkus rünnakus Luhanskis 200 Vene Föderatsiooni langevarjurit. Oblasti juhi sõnul oli sihtmärgiks hotell Donbas, kus 2014. aastast on paiknenud separatistlike võitlejate baas. „200 Vene Föderatsiooni õhudessantväelast on likvideeritud,“ märkis Haidai.

Adijivka suunas püüdsid Vene väed Ukraina üksusi tagasi tõrjuda, rünnates olulisi sõjalisi ja tsiviilinfrastruktuuri objekte. Harkivi suunal sooritasid okupandid Petrivka lähedal ebaõnnestunud rünnakukatse, kuid kandsid kaotusi ning taganesid. Slovjanski suunal tõrjusid Ukraina kaitsejõud Dolina ja Dmõtrivka lähedal vaenlase üksuste rünnakukatse. Kramatorski suunal üritasid venelased Stari Karavani lähedal taktikalist positsiooni parandada, kuid taganesid edutult. Bahmuti suunas püüdsid okupandid Kodema ja Bahmuti lähedal ründe- ja kallaletungitegevusega edasi liikuda, kuid kandsid kaotusi ja taganesid.

Täna öösel pommitasid Vene väed Dnipropetrovski oblastit. Hävis kümneid erahooneid, kool, sanatoorium ning põlema süttis angaar koos tehnikaga.

Zaporižžja tuumajaam on taas ühendatud võrku ja toodab elektrit Ukraina vajadusteks, teatas riigiettevõte Energoatom. „Täna, 26. augustil 2022 kell 14.04 ühendati elektrivõrku üks eile seisma jäänud tuumajaama jõuplokk, võimsust lisandub. Seadmete ja ohutussüsteemide toimimise kohta kommentaare ei ole,“ ütleb Energoatomi teade.

Zaporižžja tuumajaamas katkes eile elekter, tööle hakkasid varugeneraatorid. Ukraina nõuab tuumajaama tagastamist ning Rahvusvahelise Tuumaenergia Agentuuri ligipääsu jaamale. Venemaa plaanib jaama ühendada Vene energiavõrku.

Kui blogi koheselt ei avane, värskenda lehte!

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid