Poliitikas ja rahvusvahelistes suhetes teenekat tausta omav Indrek Tarand lõpetas eile töösuhte välisministeeriumiga purjuspäi autoroolis viibimise tõttu. See tähendab, et Eesti saatkonna asejuhi koht Minskis jääb täitmata – Tarandil oli plaanis järgmise nädala algul Valgevenesse meie riiki esindama suunduda.

Juulikuus, mil Tarandi uus ametikoht teatavaks tehti, eeldati tema tööleasumist Valgevene pealinnas 1. augustil. Kas Tarandil tekkis vahepeal mingisuguseid probleeme, mis takistasid tal algselt plaanitud ajal tööle asuda?

Välisministeeriumi avalike suhete juht Mihkel Tamm märkis Delfile, et Tarand pidigi minema Valgevenesse augusti jooksul, uue nädala alguses. „Mingeid isiklikke, tehnilisi või paberimajandusega seotud probleeme polnud,“ kommenteeris ta ning lisas, et uut asendajat pole Tarandile veel leitud.

Kriminaalne joove

Ööl vastu kolmapäeva kella 1.30 ajal kontrollisid politseinikud Kesklinna linnaosas Islandi väljakul joobekahtlusega sõidukijuhti. Tegemist oli diplomaadi ja Minski saatkonna asejuhi Indrek Tarandiga.

Eile kainestusmajast välja saanud Indrek Tarand märkis ajakirjanikega suheldes, et tema polnud purjus peaga rooli taha istunudki. Politseist märgiti selle väite kohta vaid järgmist: „Juhtunu osas on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku § 424 järgi, mis käsitleb mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimist joobeseisundis.“ Kas Tarand saab trahvi või muud laadi karistuse osaliseks, pole momendil veel teada. „Praegu veel käivad menetlustoimingud ning on vara täpsest karistusest rääkida,“ märgiti prokuratuurist Delfile.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid