MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 34,5%, konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 21% ja Keskerakonda 16,2% valimisõiguslikest kodanikest.

Nädalaga märkimisväärseid muutusi erakondade toetusportsentides ei olnud ning Reformierakonna suur edu järgnevate ees püsib.

Esikolmikule järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond (8,8%), Isamaa (8,5%) ning Eesti 200 (8,3%). Seega möödus Isamaa nädalaga taas Eesti 200-st ning on hetkel populaarsuselt viies erakond.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 51,8% ja opositsioonierakondi 37,2% vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 25. juulist 22. augustini ning kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid