Energoatomi teatel tõid Vene väed Zaporižžja tehasesse juurde kaks soomustransportööri, kuus veoautot ning sõdureid.

Kokku on jaama territooriumil väidetavalt üle 40 ühiku Vene sõjatehnikat. Tuumajaama esimese jõuploki läheduses on 16 ja teise juures seitse sõjaväemasinat.

Lisaks on tuumaagentuuri teatel toodud jaama territooriumile „arvestav hulk orke“ ehk Vene sõdureid.

Eelmisel nädalal teatas Ukraina kaitseministeeriumi luure peavalitsus (HUR), et oldi saadud uued kinnitused terroriakti ettevalmistamise kohta Zaporižžja tuumaelektrijaama territooriumil Vene relvajõudude poolt.

„On saadud täiendavad kinnitused informatsioonile provokatsiooni ettevalmistamise kohta okupantide poolt Zaporižžja tuumajaamas 19. augustil. Täpsemalt on litsentseeritud personalile (kes täidavad oma funktsioone riikliku aatomiinspektsiooni välja antud litsentsi alusel) tehtud ettekirjutus püsida kodus. Jaama territooriumile lastakse väike osa operatiivset personali,“ öeldi teates.

„Võttes arvesse relvade hulka, mis on nüüd tuumajaama territooriumile paigutatud, ning ka korduvaid provokatsioonilisi tulistamisi, on suur ulatusliku terroriakti toimepanemise tõenäosus tuumaobjektil,“ teatas HUR.

Suurbritannia konservatiivist rahvasaadik, endine kaitseminister Tobias Ellwood kirjutas nädalavahetusel, et Ukraina tuumajaamade tahtlik kahjustamine Vene vägede poolt on piisav, et käivituks NATO artikkel 5.

„Teeme selle kohe selgeks: igasugune tahtlik kahjustamine, mis põhjustab potentsiaalse kiirguslekke Ukraina tuumareaktoris, oleks NATO artikkel viie rikkumine,“ kirjutas Ellwood ühismeediasse. Klausli kohaselt käsitletakse ühe liikme ründamist rünnakuna kogu alliansi vastu.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid