Nädalavahetusel alustas Venemaa pargaste liigutamist, et ehitada üle Dnepri jõe, Ukraina rünnakute tõttu kasutuskõlbmatuks muutunud Antonivka maanteesilla kõrvale mahukas ujuvsild. Sild oli Venemaa jaoks peamine ühenduslüli, millega Hersonis paiknevaid vägesid varustati.

Hersonis paiknevad Vene väed on mitu nädalat pidanud varustuse saamiseks lootma parvlaevale, mille kandevõimekus on piiratud. Kui Venemaa oma improviseeritud ujuvsilla valmis saab, suurendab see nende võimekust üle Dnepri jõe oma vägesid varustada. Samas oleks ujuvsild endiselt haavatav Ukraina pealetungi suhtes, kirjutab Suurbritannia kaitseministeerium tänases julgeolekuülevaates.

Venemaa varustusliin lõigati läbi augusti alguses

13. augustil kirjutas Suurbritannia kaitseministeerium, et Ukraina armeel õnnestus Vene raskerelvastuse jaoks eelneva nädala jooksul kasutuskõlbmatuks muuta kaks suurt Dnepri jõge ületavat maanteesilda – Antonivka ja Nova Kahhovka –, mida okupandid kasutasid oma Hersonis asuvate sõdurite varustamiseks. Venelased ei saa üle nende oma tuhandeid Dnepri läänekaldal viibivaid sõdureid sõjaliselt varustada.

Isegi kui Venemaal õnnestub sildu olulise määral parandada, jäävad need haavatavaks kohaks, kirjutas kaitseministeerium toona. Läänekaldal asuvate tuhandete Vene sõdurite maapealne varustamine sõltub vaid kahest parvlaevade ületuskohast.

Kuna venelaste tarneahel on piirkonnas haavatud, saab nende vastupidavusel edaspidi otsustavaks varude suurus, mis neil juba Dnepri läänekaldale toodud on, seisis ministeeriumi teates.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid