„Paljude laste eest tuleb hoolt kanda, sest nende isad on läinud rindele ja on võib-olla nende peaaegu 9000 kangelase hulgas, kes on tapetud,“ ütles Zalužnõi foorumil „Defenders. Roll Call“, vahendab Interfax-Ukraine. Zalužnõi ei täpsustanud, kas luges võitlejate hulka sõdurid, kes hukkusid 2014. aastast kuni tänavu kevadeni kestnud sõjalises tegevuses Donbassis. Viimane ametlik kinnitus hukkunud Ukraina kaitsjate arvu kohta pärineb aprillist, mil Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi teatas, et surma oli saanud kuni 3000 sõdurit.

ÜRO teatel on Venemaa sissetungi ajal Ukrainasse hukkunud 5587 ja haavata saanud 7890 tsiviilisikut, kuigi see hinnang on tõenäoliselt väga tagasihoidlik.

Ukraina jätkab Venemaa poolt kontrollitud aladele löökide andmist. Pühapäeva õhtul ja ööl vastu esmaspäeva kuuldus plahvatusi okupeeritud Krimmis ja Melitopolis.

Ukraina armee hävitas Venemaa tugipunkti Hersoni oblastis. Lõuna-Ukraina operatiivjuhatus teatas, et nad tapsid 20 Vene sõdurit ja hävitasid iseliikuva haubitsa Msta-S, kaks S-300 raketisüsteemi, iseliikuva haubitsa Giatsint-S ja radarisüsteemi Nebo-M.

Zaporižžja oblastis asuva Venemaa poolt okupeeritud Melitopoli linnapea Ivan Fedorov teatas ühismeedias, et pühapäeva õhtul oli linnas kuulda plahvatusi. Veel teatas ta, et Ukraina partisanid olla lõiganud kõri läbi alaealist tüdrukut ahistanud Vene sõduril.

Pühapäeva õhtul oli mitmeid plahvatusi kuulda kahes Krimmi poolsaare linnas Jevpatorijas ja Sakõs. Sevastopoli oblasti venemeelne nukukuberner Mihhail Razvožajev kinnitas hiljem rünnakut ja väitis ühismeedias, et Vene õhutõrje tabas 21. augusti õhtul Sevastopoli lähedal Belbeki sõjaväelennuväljale lähenenud sihtmärke.

Ukraina relvajõudude peastaabi teatel on Venemaa väejuhatus 22. augustist 25. augustini sulgenud osaliselt oma õhuruumi Lipetski, Voroneži ja Belgorodi oblastite kohal.

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi ütles eile, et Venemaa võib tuleval nädalal teha midagi „eriti julma“.

Ukraina kardab suuremat rünnakut 23.-24. augustil, mil riik tähistab lipu- ja iseseisvuspäeva. Juba varem andis riiklik julgeoleku- ja kaitsenõukogu teada, et neile teadaolevatel andmetel valmistab Venemaa iseseisvuspäevaks ette provokatsioone, ennekõike president Zelenskõi vastu.

Kui blogi koheselt ei avane, värskenda lehte!

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid