Haridusministeeriumi kantsler Kristi Vinter-Nemvalts ütles, et uuel õppeaastal tuleb jätkuvalt lähtuda viiruse levikust.

„Meie eesmärk on hoida haridus- ja noorsootööasutused turvaliselt avatud kõikidel haridusastmetel ja -liikides,“ ütles kantsler Vinter-Nemvalts. „Üleriigilist distantsõpet soovitame väga-väga vältida. Eelmine õppeaasta näitas, et töötab põhimõte, kus distantsõppele mineku otsused tehakse konkreetsetest juhtumitest ja piirkondadest lähtudes, mitte ei anta üleriigilisi soovitusi.“

Tema sõnul toimiski eelmisel õppeaastal põhimõte, kus distantsõpet rakendati konkreetses klassis või kooliastmes. „Ja nii see võiks olla ka sellel aastal,“ ütles Vinter-Nemvalts. „Mida jätkuvalt tõsiselt soovitame, on see, et distantsõpet tuleks vältida eelkõige nooremates klassides ja tuge vajavate õpilaste puhul.“

Juttu tuli ka viiruse tõkestamise meetmetest. „Haigena tuleb jääda. Kui ilmnevad mistahes haigustunnused, ka vaktsineeritutel, tuleb sümptomite korral jääda koju. Kui kiirtest on positiivne, tuleb jääda koju vähemalt viieks päevaks,“ rõhutas kantsler. „Kui oleme olnud lähikontaktis, on oma tervise jälgimine ülioluline. Kui ilmnevad väiksemadki sümptomid, tuleks kiirtestida, ja kui on haigustunnused, jääda koju ja võtta ühendust perearstiga.“

Vaktsineerimissoovitus on samuti jätkuv, kinnitas Vinter-Nemvalts.

Mis puudutab kiirtestimist, siis selle osas annab ministeerium koolidele suunise, et testimist tuleks koolides jätkata. „Soovitame anda testid õpilastele koju ja neil testida siis, kui on tervis halb või ilmnevad sümptomid,“ ütles ta. „Testid tagab koolidele riik.“

Algava õppeaasta olulisemaid teemasid tutvustasid tänasel pressikonverentsil haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ja ministeeriumi kantsler Vinter-Nemvalts. Küsimustele vastasid ka ministeeriumi asekantslerid Liina Põld ja Renno Veinthal, kriisijuht Rain Sannik ning Tallinna Humanitaargümnaasiumi direktor Luule Kösler ja õppejuht Annelii Juhkama.