Peep Peterson tõdes, et tal on hea meel Pärnumaal kandideerida. „Pärnumaa reaalsed mured on piirkondlik palgatõus ning sealsetele inimestele kindlustunde tagamine ja tugev majandus, millele rajanevad stabiilsed töökohad ja sissetulek,“ ütles ta. „Kandideerin, sest mulle on südamelähedased töötingimuste ja palgataseme teemad, lisaks muidugi tervishoid. Peagi algavatel Pärnumaa kohtumistel kavatsen kõik need teemad võtta terava tähelepanu alla. Inimeste palgad ning elukvaliteet Pärnumaal peavad tõusma!“

Peep Petersoni sõnul pole tal illusioone, et SDE ridades Pärnumaal kandideerimine on lihtne väljakutse. „Siiski, ma põhimõtteliselt ei ole nõus sellega, et teised erakonnad on Pärnumaad loovutamas EKREle, mis müüb valijatele probleeme ja konflikte lahenduste pähe. Peame otsima lahendusi muredele, mis reaalselt Pärnumaa inimesi igapäevaselt puudutavad – eesotsas sissetulekutega, mis tagavad tööinimeste kindlustunde ja heaolu. Selle kõige eelduseks on aga tugev regionaalne majandus, mis tagab kindlad ja hea palgatasemega töökohad,“ ütles Peterson. Tema sõnul peab riigi regionaalpoliitika toetama Pärnumaa ettevõtete konkurentsivõimet ning seeläbi ka inimeste kindlustunnet ja sissetulekuid.

„Olen meeskonnamängija, eesmärgiga muuta sotsid Pärnumaal tugevaks, panna inimesi poliitikast rohkem huvituma ja kutsuda üles kaasa mõtlema erinevatel teemadel,“ lisas Peterson.

SDE esimees Lauri Läänemets tunnustas Peep Petersoni valikut. „Erakonna esimehena on mul südamesoov, et Pärnu piirkond saaks uue hingamise – eeskätt uute tublide inimeste näol. Usun, et Peep oma vitaalsuse, ideede ja tegudega suudab taas kaasata neid Pärnumaa SDE toetajaid, kes viimastel aastatel meie erakonnast kaugenenud on,“ ütles Läänemets. Läänemetsa sõnul on Peep Petersoni otsus esinumbrina Pärnumaal kandideerida märgilise tähendusega, sest sümboliseerib erakonna tagasipöördumist oma juurte juurde. „Sotsiaaldemokraatide fookuses peab olema ausa tööinimese heaolu ja seda kõikjal – nii suuremates linnades kui ka väiksemates asulates ja regioonides,“ lisas Läänemets.

SDE piirkonna juht Jana Ristimets tõdes, et on igati rahul esinumbri kandidaadiga. „Ükski suur saavutus ei sünni üksinda,“ rääkis Ristimets. „Samas tugeva ja ühtse meeskonnaga on võimalik mägesid liigutada. Mul on siiralt hea meel, et just meie jaoks nii olulise valdkonna ehk, tervise- ja tööminister on andnud oma nõusoleku kandideerida Pärnumaal. Noor, sihikindel ja ambitsioonikas esinumber on just see, mida Pärnumaa sotsid vajavad.“

Tervise- ja tööminister Peep Peterson töötas viimased üheksa aastat Eesti Ametiühingute Keskliidu juhatuse esimehena Ta on Töötukassa nõukogu esimees. Ta on olnud Haigekassa nõukogu liige ja Rahvusvahelise Transporditöötajate Föderatsiooni juhatuse liige.

Peterson on lõpetanud Tallinna Majanduskooli õigusteaduse erialal. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis õigusteadust ja ajakirjandust. Peterson oli aastatel 1994–1998 Noorte Sotsiaaldemokraatide president ja 2009–2013 Tartu linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liige.