MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 33,9%, konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 21,3% ja Keskerakonda 16,5% valimisõiguslikest kodanikest. Järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond (9,1%), Eesti 200 (8,7%) ning Isamaa (8,1%).

Enim muutus nädalaga EKRE toetus, mis tõusis 1,5 protsendi võrra. Reformi- ja Keskerakonna toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud.

Pärast mitu kuud kestnud tõusu on Isamaa toetus viimase kahe nädalaga langenud 1,3 protsendi võrra ning reitingutabelis langeti taas Eesti 200 seljataha. Samal ajal on jätkuvalt pigem langustrendis ka Eesti 200, mis on nüüd madalaimal tasemel alates oktoobrist 2020.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 51,1% ja opositsioonierakondi 37,8% vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 19. juulist 15. augustini, mil kokku küsitleti 4006 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid