Palju vaidlusi tekitanud Narva tank T-34 viidi täna lõpuks linnast minema. Monumendiaustajate reaktsiooni ei osatud ette näha, kuid politsei kinnitab, et päev Narvas on seni möödunud rahulikult ja tõsisemate vahejuhtumiteta.

Tänasel politsei pressikonverentsil ütles PPA esindaja, et kinni on peetud üheksa inimest, kellest osad on juba vabastatud.

Narva politseijaoskonna juht Indrek Püvi täpsustas, et neist seitse on kohalikud mehed, kes peeti kinni täna hommikul.

Politsei sõnul on tegemist neile varasemalt tuttavate inimestega, kes on silma paistnud erinevate üleskutsete ja rikkumistega.

„Näiteks on nad levitanud sõjasümboolikat ja aktiivselt kutsunud teisi inimesi üles vägivaldsele vastupanule tanki teisaldamisel,“ ütles Püvi. „Üks neist on aga näiteks ähvardanud monumendi teisaldamisega seotud inimest.“

Peale pikka selgusetust asus politsei täna varahommikul Narva tanki siiski teisaldama. Kuigi kohapeal palju vastupanu ei olnud, vältis politsei ka võimalust, et see juhtuks pärast liigutamist. „Selleks, et ära hoida võimaluse massiliste korratuste organiseerimiseks, pidasime nad (provokaatorid – toim) korrakaitse seaduse alusel kinni,“ lisas Püvi.

Kinnipeetud viibivad hetkel politseijaoskonnas.

Praeguseks on Narva tank jõudnud oma sihtkohta – Eesti sõjamuuseumisse.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid