Haavisto sõnul hakkavad muudatused kehtima septembri algusest, vahendab Yle Uutiset.

Soome võtab praegu Venemaalt igapäevaselt vastu umbes tuhat viisataotlust päevas. Piirang tähendaks, et taotlusi võetaks päevas vastu vaid sada.

Soome välisministeeriumi konsulaarülem täpsustas, et taotlusi võetaks vastu keskmiselt 500 päevas praeguse tuhande asemel. Neist 500-st sada oleksid turismiviisataotlused.

Soome välisministeerium on ette valmistanud mudeli, mille järgi saaksid eelisõiguse perekondlikel põhjustel, töö või õpingute tõttu viisa taotlejad. See vähendab turismiviisade väljaandmist.

Haavisto ütles, et turismiviisade taotlemise aegu piiratakse näiteks teatud nädalapäevadega nädalas või tundidega päevas nii, et neid jääb praegusest märgatavalt vähem.

Haavisto sõnul pakub Soome koos Balti riikidega ühist lahendust venemaalaste viisade kohta.

Soome toetab Venemaa ja Euroopa Liidu riikide viisasoodustuslepingu kehtivuse katkestamist. Selle lepingu järgi maksab turismiviisa praegu 35 eurot, aga lepingu kehtivuse katkestamise korral maksaks see 80 eurot.

Haavisto sõnul arutatakse seda Euroopa Liidu välisministrite kohtumisel augusti lõpus.

Haavisto sõnul annavad venemaalastele praegu kõige rohkem viisasid Kreeka, Itaalia ja Hispaania.

Peaminister Sanna Marini sõnul ei saa ainuüksi Soome tegevusega takistada venemaalaste pääsu Euroopasse, mistõttu on ühine otsus parim viis seda teha.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid