Vita ja Andrius Aušra Klaipėdast mahutasid maailma 4 ha suurusele alale. Klaipėda-Palanga maanteel köidavad kahe aastaga rajatud miniatuuripargis „Babüloonia aiad“ imeliste taimede taustal pilku maailma kuulsaimate ehitiste täpsed koopiad. Egiptuse nurgas valvab ​​Giza sfinks püramiide, samas kõrval meenutab suursugune Triumfikaar Napoleon Bonaparte’i võite ja selle naabruses on hubane Jaapani aed. Romantikud leiavad siit nii Eiffeli torni kui ka India ühe kuulsaima ja kaunima ehitise – Tāj Mahali.

„Babüloonia aiad“

„Ei juhtunud nii, et ärkasime ühel hommikul ja mõtlesime, et rajame pargi. Meile meeldib reisida ja esimest miniatuuriparki külastasime vast 15 aastat tagasi. Ja see idee tekkis ehk 7 aastat tagasi, aga me lükkasime seda edasi, sest see on väga suur investeering, mis hoidis meid tsipa tagasi. Vaagisime kaua ideed, avastasime variandi, mida tahtsime inimestele näidata. Kuni valmis kava, kuidas tahame seda külastajatele esitleda ja mida me neile näitame. Selle ehitamiseks kulus umbes paar aastat. Juhtus nii, et samal ajal algas ka karantiin ja nüüd, mil saab reisida, on lendudega palju probleeme, nii kutsumegi meil siin mööda maailma reisima. Kiirustamata kõndides kulub Babüloonia aedade vaatamiseks paar tundi. Saab istuda pingile ja imetleda rahulikult. Oleme harjunud jooksma, kiirustama, aga ma kutsun teid lihtsalt peatuma ja leidma aega endale, lõõgastuma,“ jutustas Vita.

Arvukalt eksponaate

Temaatilise miniatuuripargi loojad on 15 riigist pärit eksponaate ka oma silmaga näinud. Vita nentis, et nägemata on vaid Hiina, Sydney, Singapuri ja Jaapani vaatamisväärsused. Seega on üle 20 hoolikalt valitud eksponaadi. Reisilembese paari sõnul tahtsid nad luua sellise pargi, kus inimestel ei tuleks nuputada, mis ehitisega on tegemist. Lisaks on hoonetel omad lood, mida ei pea kaugelt otsima – iga ehitise juures ootavad külastajaid selgitused.

Vita ja Andrius Aušra lisasid, et selline park, mida külastajad varsti näevad, pole lõplik variant. Veel mõlgub mõttes mitu hoonet ehitada, aga üks otsustati Ukraina sõja tõttu musta kilega katta. Nad tunnistavad avameelselt, et ei saa teeselda, et maailmas ei toimu midagi, sest meie lähedal toimuv sõda ja Venemaa agressioon vapustasid neid, nagu ka paljusid teisi. Ja reis Moskva katedraali on vähemalt pargi külastajate jaoks pakkumiste loendist maha kriipsutatud.

„Me tahame sellega öelda, et me ei toeta sõda, eriti kui see toimub nii lähedal. Kuna alustasime kaks aastat tagasi, seisid skulptuurid juba sügisel oma kohal ja siis polnud veel sõjast aimugi. Aga reageerimata jätta ei saa, sest teema on tundlik,“ selgitas Vita.

Paar kavatseb tellida veel mitmeid hooneid, paigutades need maailma vaatamisväärsused ülejäänud alale, aga praegu saab kogu ringreisile pilku heita salapärastest Babüloonia aedadest, mis asuvad pargi keskel. Järgmisel aastal on kavas veel üks erakordne meelelahutus: hotell lennukis. „Mees ütles, et kui olen hea, kingib ta lennukile tiivad ja lennutab mind,“ ütles Vita naerdes.

Andrius avameelitses, et 40-ruutmeetrises apartamendis ei jää vajaka luksusest ega ka toredatest üllatustest. Näiteks tualettruum asub lennuki kabiinis ja sealt avaneb vaade aiale. Ning siinne istumine lõpetatakse kangist tõmbamisega – nii lastakse vett alla.

Ideerohke abielupaar ei kutsu üksnes maailma ehitistega tutvuma. Siinsamas „Babüloonia aedades“ on ka koht pulmatseremooniate jaoks – üsna Eiffeli torni kõrval, kus südamekujulise lillekompositsiooni juures saab imelisi pilte teha.

Vahva igas vanuses

Teemapargi asutajad mõtlesid ka eakatele ja lastele. „Täiskasvanutele ja eakatele korraldatakse nii harivaid ja tunnetuslikke kui ka taimi tutvustavaid üritusi. Oleme siia toonud erinevaid taimi ja lisaks tahame rajada maitsetaimede aia, et külastajatel oleks huvitav uudistada, millised taimed on meil populaarsed olnud. Ka õpilastele kohandatud harivad kavad on plaanis,“ jagas kaasvestleja mõtteid.

Andrius loetles, et originaalehitiste järgi tehtud miniatuurid on valmistatud kolmes välisfirmas, aga Vilniuse Gediminase kindlus on leedulaste kätega valmistatud. Tuli ka mõelda, millised materjalid valida, sest pakane, kuumus ja tormid – kõik see kahjustab väljas seisvaid skulptuure.

See koht mõeldud peredele, armastusele, kuhu saab tulla abieluettepanekut tegema, abielluma ja lastega aega veetma.

Umbes 200 töökohta loonud paar on meelelahutussõpradele juba Radailiai dinosauruste pargist saadik tuntud. Nii ei ole väljas seisvaite skulptuuride säilitamine Andriuse sõnul mingi uus üleskutse. Ja veel, pargis uute radade rajamise küsimus otsustakse vastavalt külastajate vajadustele.

Rahus keskkonda nautida soovivate külastajate käsutuses on katusealused. Tänavu hakatakse pargis müüma jäätist ja kohvi ning järgmiseks aastaks on plaanis ehitada nii hotell kui ka restoran.

Kui pisipõnnidel hakkab pargis igav, võivad nad batuutidele põgeneda. Andriuse sõnul on see koht mõeldud peredele, armastusele, kuhu saab tulla abieluettepanekut tegema, abielluma ja lastega aega veetma.

Pargi külastamine on tasuline

Teemapark avas külastajatele uksed 5. juulil.

Pileti hind täiskasvanutele on 15 eurot ja lastele – 10 eurot.

Kavatsetakse alla 5-aastastel lastel lasta parki tasuta külastada. Ja pidude või pulmade puhul lepitakse hinna suhtes individuaalselt kokku.

Leia teemapark Facebookist!

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid