Ukraina presidendikantselei juhi asetäitja Kõrõlo Tõmošenko teatas täna Telegramis, et Soomega on kokku lepitud kava Tšernihivi oblasti üles ehitamiseks.

„Jätkame maailma teavitamist Ukraina ülesehitusplaanist. [Toimus] järjekordne dialoog Soome erakorralise ja täievolilise suursaadikuga Ukrainas Päävi Lainega. Leppisime kokku konkreetsetes plaanides, eelkõige Soome osalemises Tšernihivi oblasti ülesehitamisel.„

Tõmõšenko teatel pandi paika sõja tõttu ümberasustatud isikutele eluasemete ehitamise plaan. Tema sõnul töötati see välja mitme tuntud arhitektuuribürooga ning sellekohane dokumentatsioon on valmis. Esmajärgus hakatakse taastama elamuid, koole, haiglaid ja tehnovõrke.

Tšernihivi oblast, mida Soome lubab aidata üles ehitada, vajab tema sõnul enam kui 4479 elamu – 1029 kõrghoone ja 3231 eramaja – kiiret taastamist.

„Soome soovib siiralt Tšernihivi oblastit aidata, sellega tegelevad nii valitsus kui ka eraettevõtted,“ kirjutas Tõmõšenko.

Ta lubas, et Ukraina pakub oma koostööpartneritele igakülgset teavet rekonstrueerimist vajavate objektide kohta.

„Ukraina 16-sse piirkonda plaanitakse viie-kuue kuu jooksul ehitada viiekorruselised elamud - igas piirkonnas 2000 korterit. Nende maksumus koos kogu mööbli ja seadmetega on umbes 700-800 dollarit ruutmeetri kohta,“ ütles Tõmõšenko.

Tõmõšenko sõnul saavad inimesed pärast territooriumide deokupeerimist ja elamufondi rekonstrueerimist naasta oma kodudesse ning need ehitatud korterid antakse üle sõjaväelastele, arstidele ning politseinikele,

„Olen tänulik meie riigi sõpradele ühise töö eest Ukraina ülesehitamisel,“ kirjutas Tõmõšenko.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid