Millal siis ikkagi tank ära viiakse?

Raik vastas, et pärast esmaspäevast volikogu istungit saab otsustada, millal seda tehakse. Teadupärast koguneb esmaspäeval Narva linnavolikogu, mille istungil valitakse kohalikule tankikomisjonile juht. Konkreetset tanki teisaldamise kuupäeva Raik hetkel välja ei käinud.

Raik ütles, et tank teisaldatakse kinnisesse kohta Narvas – kõigi eelduste kohaselt kaetuna, kuid kindlasti mitte avalikku ruumi.

Juba nädal aega on Narva tanki ümber pinged kasvanud. Möödunud kolmapäeval kogunes hulk inimesi tankimonumendi juurde, kartes, et see viiakse minema. Nimelt oli sotsiaalmeedias läinud liikvele sellesisuline väärinfo. Pärast seda on väike seltskond isehakanud tankivalvureid jäänud kohapeale, kartes, et tank viiakse minema salaja öö varjus.

Raik on käinud ka ise tanki juures kohalikega rääkimas ja olukorda selgitamas. Ta ütles täna, et pinged selle teema ümber käivad üles-alla.

„Inimesed on suhteliselt üles köetud ja tegemist on tänaseks juba usuküsimusega. Need inimesed, kes seal seisavad, on veendunud, et tank peab seal olema. See on üks osa meeleolust,“ rääkis Raik.

Raik viitas ka Narva portaalis seti.ee tehtud küsitlusele, kus 2800 vastanust 64% ütles, et neile sobib, kui linnavõim korraldab tanki teisaldamise kinnisesse ruumi.