Venemaa võimuladviku kõige käremeelsemaks sotsiaalmeediatrolliks muutunud Medvedev kirjutas: „Pärast Ukraina tola saatis järjekordse natsijama Venemaa kodanike aadressil välja ka Eesti tädike: „Euroopa külastamine on privileeg, mitte inimõigus.“ Tahaks talle meelde tuletada teisi sõnu: „See, et te olete vabaduses, ei ole teie teene, vaid meie puudujääk.“

„Lõpetage turismiviisade väljaandmine venelastele. Euroopa külastamine on privileeg, mitte inimõigus. Lennureisid Venemaalt on peatatud. See tähendab, et kui Schengeni riigid annavad välja viisasid, kannavad koormat Venemaa naabrid (Soome, Eesti, Läti, ainsad sissepääsupunktid). On aeg lõpetada turism Venemaalt kohe,“ kirjutas Kallas.

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov väljendas seoses Läänes kõlanud üleskutsetega piirata Venemaa kodanike reisimist Euroopasse lootust, et „terve mõistus jääb peale“, vahendab Interfax.

„Reeglina tulevad sellised avaldused nendest riikidest, mille me oleme juba niigi tunnistanud ebasõbralikeks riikideks, seda esiteks,“ lausus Peskov täna ajakirjanikele. „Oma ebasõbralikkuses lähevad paljud neist riikidest välja kuni mõistuse kaotuseni. Ja jõuavad jällegi selliste avaldusteni, mida me kuulsime täpselt 80 aastat tagasi Euroopa keskosast, mõnedest Euroopa riikidest.“

„Ma arvan, et ajapikku terve mõistus siiski ilmutab ennast ja need, kes selliste avaldustega on esinenud, tulevad mõistusele,“ lisas Peskov.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid