"See on väga tõsine ettepanek linnapea poolt. Leppisin temaga kokku, et võtan natuke mõtlemisaega ja annan talle selle nädala jooksul enda otsusest teada,“ jagas eksminister Tanel Kiik (Keskerakond) viimatisi mõtteid tõsiasjale, et talle pakuti Tallinna abimeeri kohta. „Küsimus on selles, et tegemist on väga vastutusrikka positsiooniga ja mistahes tööle minnes tuleb mõelda küllalt pikaajalise vaatega. Olukorras, kus poole aasta pärast toimuvad riigikogu valimised, ei oleks linnaelanike mõttes mõistlik tulla pooleks aastaks tööle, seega ikka kuni järgmiste kohalike valimisteni,“ selgitas Kiik.

Asemeeri positsioon ei takistaks Kiigel aga riigikogu valimistel kandideerimast. „Küsimus on selles, kas ma riigikokku valituks osutudes ka sinna lähen. Juhul, kui peaksin asuma tööle Tallinna abilinnapeaks, siis ma kindlasti poole aasta pärast eelistaks jätkata abilinnapeana,“ põhjendas ta.

Kiige hinnangul polnud Andrei Novikovi liikumine abimeeri kohalt Tallinna Linnatranspordi nõukokku kuidagi poliitiline otsus, vaid toimuski tõsine konkurss ja mingit konspiratsiooni ei tasu selle tagant otsida, et just keskerakondlane juhatusse pääses.

Kiik lisas, et peab veel mõne targa inimesega nõu ning selle nädala jooksul annab Tallinna meerile Mihhail Kõlvartile (Keskerakond) teada, mis otsuseni ta jõudis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid