Mitmed Hiina laevad ja lennukid viivad Taiwani väinal jätkuvalt läbi missioone, millest mõned ületasid laupäeval ka mitteametlikku kontrolljoont.

Taiwani armee saatis vastusena ümber saare välja õhu- ja mereväepatrullid ning aktiveeris maismaal asuvad lühimaa-õhutõrje raketisüsteemid, teatas Taiwani kaitseministeerium.

Taiwani Kinmeni kaitseväe väejuhatuse teatel tuvastati reedel Kinmeni saarerühma ning lähedalasuva Lieyu saare ja Beidingi saare lähistel asuvate vete kohal neli drooni, mis Taiwani hinnangul kuulusid samuti hiinlastele.

Taiwani sõjavägi tulistas vastuseks hoiatusrakette, vahendab Reuters. Kinmeni saared asuvad Hiina rannikulinnast Xiamenist vaid 10 kilomeetrit idas.

„Meie valitsus ja sõjavägi jälgivad tähelepanelikult Hiina sõjalisi õppusi ja infosõja operatsioone, olles valmis vajadusel koheselt reageerima,“ kinnitas Taiwani president Tsai Ing-wen Twitteris.

Taiwani ametnikud kordasid juba neljapäeval, et õppused rikuvad ÜRO reegleid, tungivad Taiwani territoriaalruumi ning on otsene oht vabale õhu- ja mereliiklusele. Eile lasi Hiina mitu raketti Taiwani lähedale vette. Neli neist lendas sealjuures üle pealinna Taipei.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid