Politsei sai teate õnnetusest kella poole nelja paiku hommikul. Õnnetus juhtus Põlvamaal Räpina vallas Võõpsu alevikus, kus esialgsetel andmetel kaotas sõiduautot Škoda juhtinud 30-aastane mees vale sõidukiiruse tõttu auto üle kontrolli ja sõitis teelt välja vastu bussipeatuse kiviseina.

Kokkupõrge oli sedavõrd tugev, et sõiduki juht hukkus kohapeal. Päästjad lõikasid sõidukist välja ühe kannatanu ja ühe hukkunu ning tagasid sündmuskohal tuleohutuse. Veel üks avariis viga saanud inimene oli autost välja saanud.

Kiirabi toimetas haiglasse juhi kõrvalistmel viibinud 22-aastase mehe ja tagaistmel olnud 26-aastase naise.

Liiklusõnnetuse sündmuskohal oli lubatud sõidukiirus 50 km/h. Millise kiirusega võis sõita õnnetusse sattunud auto, on selgitamisel nagu ka muud asjaolud. Sündmuskohal on tee kaetud asfaltkattega ning see on kuiv ja sõidukorras.

Kagu jaoskonna välijuht Taisto Paju ütles, et sündmuskohal avanenud vaatepildi järgi viitavad kõik märgid sellele, et sõiduki kiirus oli lubatust suurem. „Headest teeoludest ning öö- ja hommikutundide hõredast liiklusest hoolimata peaks liiklejad seatud piirkiirusest alati kinni pidama. Kui ka õnnetust mingil põhjusel sellisel juhul vältida ei õnnestu, siis tagajärjed võivad olla vähem traagilised. Politsei avaldab kaastunnet hukkunu lähedastele,“ sõnas Paju.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid