Varsti pärast plaanipärast algust kell 4 Greenwichi aja järgi teatas Hiina kesktelevisioon CCTV, et õppused on alanud ja lõpevad pühapäeval kell 4 Greenwichi aja järgi. Õppused hõlmavad lahinglaskmisi merel ja õhuruumis ümber Taiwani, vahendab Reuters.

Taiwani ametnikud on öelnud, et õppused rikuvad ÜRO reegleid, tungivad Taiwani territoriaalruumi ning on otsene oht vabale õhu- ja mereliiklusele.

Hiina peab õppusi kõige tihedama liiklusega rahvusvahelistel veeteedel ja lennukoridorides ning see on vastutustundetu ja ebaseaduslik käitumine, teatas Taiwani valitsev Demokraatlik Progressiivne Partei.

Taiwani valitsuse esindaja, kes mõistis õppused sügavalt hukka, ütles ka, et häkkerid ründasid Taiwani kaitseministeeriumi, välisministeeriumi ja presidendikantselei veebilehti.

Hiina sõjalaevad ja -lennukid ületasid täna hommikul mitu korda Taiwani väina mediaanjoone, teatas Taiwani allikas Reutersile.

Kohaliku aja järgi täna keskpäeval olid mõlema poole sõjalaevad piirkonnas lähestikku.

Taiwan saatis õhku oma lennukid ja pani valmis raketisüsteemid. Jälgiti mediaanjoont ületavaid Hiina lennukeid.

„Nad lendasid sisse ja siis välja, ikka ja jälle. Nad jätkavad meie ahistamist,“ ütles Taiwani allikas.

Kohaliku aja järgi kolmapäeva õhtul lendasid tuvastamata õhusõidukid, ilmselt droonid, üle Taiwani Kinmeni saarte piirkonna, teatas kaitseministeerium.

Hiina kuulutas täna, et erimeelsused Taiwaniga on tema siseasi.

Hiina välisminister Wang Yi ütles, et Pelosi visiit Taiwanile oli USA maniakaalne, vastutustundetu ja ülimalt irratsionaalne tegu.

Wangi sõnul tegi Hiina ülima diplomaatilise pingutuse, et kriisi vältida, aga ei luba kunagi oma põhihuve ohtu seada.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid