MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 33,7%, konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 19,6% ja Keskerakonda 16,7% valimisõiguslikest kodanikest.

Esikolmikus nädalaga olulisi muutusi ei toimunud ning Reformierakonna suur edu järgnevate ees püsib. Esikolmikule järgnevad Isamaa (9,4%), Eesti 200 (9,3%) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (8,6%). Sotsid on viimase viie nädalaga oma toetust kasvatanud 2,3 protsendi võrra.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 51,7% ja opositsioonierakondi 36,3% vastajatest. Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 5. juulist 1. augustini ning kokku küsitleti 4006 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid