MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 14. juunist 18. juulini ning kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti kodanikku.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 33,5%, konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 19,6% ja Keskerakonda 17,1% valimisõiguslikest kodanikest. Järgnevad parlamendiväline Eesti 200 (10%), Isamaa (9,1%) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7,6%).

Reformierakonna toetus on võrreldes juuni keskpaigaga 1,3 protsendi võrra madalam, kuid hetkel selget trendi peaministripartei toetuses ei ole näha. EKRE toetus langes nädalaga protsendi võrra, Keskerakonna toetus on püsinud märtsi alguses 17% ümber. Mõnevõrra on toetust kasvatanud ka sotsid, kelle reiting on hetkel 1,3 protsendi võrra kõrgem kui kuu aega tagasi.

Kokku toetab koalitsioonierakondi 50,2% ja opositsioonierakondi 36,7% vastajatest.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.