Helikopteril ei olnud lennuplaani, transponder oli välja lülitatud. Samuti puudus kopteril kahepoolne raadioside Eesti lennuliiklusteenindusega.

Välisministeerium kutsus täna välja Venemaa suursaadiku Eestis ja andis üle noodi. See oli tänavu teine Eesti õhupiiri rikkumine. Mullu rikkusid Vene Föderatsiooni lennukid Eesti õhupiiri viiel korral.

Välisministeerium kutsus välja Vene suursaadiku, et anda üle noot

Eesti välisministeerium kutsus välja saadiku, et avaldada protesti ja anda üle noot 18. juunil toimunud Eesti õhupiiri rikkumise kohta. Eesti seisukohast on tegemist äärmiselt tõsise ja kahetsusväärse juhtumiga, mis kahtlemata tekitab lisapingeid, ja ei ole kuidagi vastuvõetav.

Venemaa suursaadikuga kohtunud asekantsler Rein Tammsaar rõhutas veelkord, et Venemaa on Ukrainasse tungides rikkunud rängalt rahvusvahelist õigust, jätkab tapatalguid ja on osaline ukrainlaste massiküüditamises Venemaale. Kutsume taaskord Venemaad üles oma väed Ukrainast viivitamatult välja viima, lõpetama agressiooni ning austama Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust tema rahvusvaheliselt tunnustatud piirides.

Asekantsler Tammsaar väljendas solidaarsust Leeduga, rõhutades, et Leedu rakendab ellu Euroopa Liidu neljanda sanktsioonipaketi otsuseid. Venemaa peab lõpetama naaberriikide ähvardamise ja aru saama, et Venemaa enda alustatud agressioonil Ukraina vastu ongi kõrge hind.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid