Boitšenko sõnul on filtratsioonikeskused ülesehitatud nii, et inimesed ei saa lahkuda. Liikuda võib ainult Venemaa poole.

„Näiteks minu ristiema ootas filtratsiooni kuu aega Venemaa poolel, sest siia ei lastud. Tšetšeenid võtsid ta 56. koolist sunniviisil kaasa ja viisid Bezimennesse, kus ta ootas kuu aega filtratsiooni. Pärast seda sõitis ta Rostovisse ja siis Eestisse ja sealt Ukrainasse. Neid mõnitati, ei toidetud. Neil ei olnud teatud tingimusi ja nad läbisid seda filtratsiooni väga kaua,“ rääkis Boitšenko.

Boitšenko sõnul on okupandid avanud neli filtratsioonilaagrit. Need asuvad Mariupoli ümber.

„Räägin teile ühe näite. Üks ettevõtte juht deporteeriti koos naise ja lapsega sunniviisil teisele poolele. Nad kandsid seda last kätel. Venemaalased vaatavad nimekirjade järgi, kes need inimesed on, ja nägid, et neil on ka vanem laps. Ja vanem tütar töötab õiguskaitseorganites. Nad nägid seda ja ütlesid: „Te olete kasvatanud natsi ja me võtame selle teie lapse ära, et te ei kasvataks veel üht natsi.“ Nad võtsid lapse, aga isa läks neile kallale. Venelased peksid ta rängalt läbi ja alles pärast andsid selle tütre tagasi,“ rääkis Boitšenko.

Boitšenko sõnul mõnitavad okupandid lahkuvaid inimesi. „Tähendab, kui nad tahavad sõita Ukrainasse, on see pea võimatu. Kui sa oled riigitöötaja või munitsipaaltöötaja, siis suhtutakse sinusse nii.“

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid