MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 34,2%, konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 19,8% ja Keskerakonda 17,3% valimisõiguslikest kodanikest.

Esikohal oleva Reformierakonna ja teisel kohal oleva EKRE toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud. Seega on praeguseks peatunud ka Reformierakonna alates veebruari esimesest poolest kestnud tõus. Kolmandal kohal oleva Keskerakonna toetus tõusis nädalaga ühe protsendi võrra.

Esikolmikule järgnevad parlamendiväline Eesti 200 (12,3%), Isamaa (6,9%) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (6,8%). Isamaa toetus on viimastel nädalatel vähehaaval kasvanud ning viimaste tulemuste põhjal on nad reitingutabelis möödunud sotsiaaldemokraatidest.

Värsked koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 10. maist 6. juunini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku. Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid