Minister Liimets sõnas kohtumisel, et sõda Ukrainas on näidanud, et Venemaa suhtumine oma naabritesse ja pikaajalised strateegilised huvid pole muutunud, mispärast on oluline NATO ja selle idatiiva tugevdamine. „Ukraina sõda puudutab meid kõiki. See mõjutab meie inimesi ja meie julgeolekut. Seepärast on tähtis, et juuni lõpus toimuva NATO tippkohtumise otsused tähendaksid selget hoiakut ka idatiiva kaitse tugevdamiseks,“ ütles Liimets. Välisminister lisas, et meie liitlaste nagu Kanada panus meie piirkonna kollektiivkaitsesse on oluline ja me hindame seda kõrgelt. „Balti riikide julgeolek on tegelikult nii Euroopa kui ka transatlantiline julgeolek,“ rõhutas Liimets.

„Käimasoleva sõja puhul on lääneriikide ühtsus ja toetus demokraatlikele põhimõtetele ja Ukrainale kriitilise tähtsusega. Samal ajal aga näeme, et on käimas infosõda meie ühtsuse ja väärtuste vastu. Me ei tohi lasta Venemaa valeinformatsioonil oma ühiskondi ja ühtsust lõhestada ega võimaldada nende vaenulike narratiivide levimist. Euroopa Liit jõudis just sel nädalal kokkuleppele kuuendas sanktsioonipaketis, mis sisaldab veel mitme Venemaa propagandakanali keelustamist ELis,“ sõnas Liimets ja lisas, et vaenuõhutamisel ei ole ka rahvusvahelistes suhetes kohta.

Kahepoolsetes suhetest kõneldes tõi Liimets esile Eesti ja Kanada väga hea teineteisemõistmise, seda nii küberjulgeoleku ja digikoostöö valdkondades kui ka rahvusvahelistes organisatsioonides. Ühtlasi kõnelesid ministrid võimalustest arendada omavahelisi majandussuhteid ning ka kultuuri ja hariduse valdkondi.

Välisminister Liimets külastas täna koos oma Läti ja Leedu kolleegidega Valcartieri sõjaväebaasi, kus kohtuti Kanada sõjaväelastega, kes teenisid NATO lahingrupi raames Lätis. Ministreid saatis külastusel Kanada välisminister Melanie Joly ja kaitseminister Anita Anand.

Välisminister Liimets kohtub homme Torontos kohalike ettevõtjatega, Eesti kogukonna esindajatega, avab ametlikult Eesti suursaatkonna uue hoone Ottawas ning osaleb saatkonnas Eesti lipu päeva üritusel.