"Oleme seda juba mitu nädalat jälginud. Kui Venemaal ei õnnestu vägesid koondada ja ümber paigutada, kaotab ta paratamatult," märkis kolonel Gazeta.ua-le. "Lüüasaamine tuleb ootamatult. Võib juhtuda, et kõik saab läbi väga kiiresti. Venemaa kaotab oma jõudu kogu aeg, samal ajal kui Ukraina saab seda tänu lääne abile üha juurde."

"Sõjalist abi jõuab Ukrainasse kogu maailmast ja üha suuremas voolus. Lähitulevikus on Ukraina relvajõududel võimalus muutuda võimsamaks, anda sihipärasemat ja tugevamat tuld, mis võimaldab neil territooriume tagasi vallutada. Aeg mängib Ukraina kasuks," märkis Kajanmaa. "Keegi ei oska kindlalt öelda, kuidas ja millal see sõda lõpeb, kuid eelis on praegu Ukraina poolel."

Ta meenutas, et Soomegi on olnud Venemaa naaber sadu aastaid.

"Oleme õppinud, kuidas kaitsta end Venemaa agressiooni eest. Alates teisest maailmasõjast ja isegi pärast Venemaast iseseisvumist 1917. aastal oleme näidanud, et oleme valmis seda vajadusel ikka ja jälle tegema," märkis Kajanmaa.

"Meie sõjaline valmisolek on alati olnud kõrge," kinnitas ta. Muidugi valmistuvad meie väed selleks, et olla valmis tõrjuma võimalikku agressiooni, kui Venemaa üritab meid rünnata. Seni me otsest sõjalist ettevalmistust agressiooniks ei näe. Pigem võib rääkida hübriidohtudest, kaudse kahju tekitamise katsetest. Et soomlased end NATO-otsuse pärast ebamugavalt tunneksid. Aga me räägime majandusaktsioonidest, mitte otsesest sõjalisest rünnakust."

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid