„Mul oli väga hea meel tervitada NATO kohtumisel Soome ja Rootsi välisministreid, kes andsid alliansi kolleegidele ülevaate oma riikide julgeolekuaruteludest ja plaanidest lähiajal NATO-ga liitumisel,“ ütles välisminister Liimets. „Väljendasin Eesti kindlat toetust Soome ja Rootsi kiirele ning sujuvale liitumisele NATO-ga, kui riigid selleks ametliku otsuse teevad. Soome ja Rootsi on aastaid olnud alliansile ühed lähedasemad partnerid. Jagame samu väärtusi ja seisame silmitsi samade väljakutsetega,“ selgitas välisminister.

Kohtumisel arutati Vene sõda Ukraina vastu ja selle mõju alliansile. „Venemaa jääb oma agressiivse tegevusega pikaks ajaks NATO-le ohuks. Seepärast on oluline, et me sellega kohanduks ning tugevdaks organisatsiooni idatiiva kaitset ja heidutust. Ootame peatselt toimuvalt Madridi tippkohtumiselt selle kohta otsuseid,“ toonitas välisminister Liimets.

Üks keskne teema aruteludes on Ukraina abistamine. „Liitlased toetavad Ukrainat väga palju, kuid peame tegema veelgi enam, et aidata neil sõda võita ja oma territoriaalne terviklikkus taastada. Jätkame Ukrainale kaitsealase, majandusliku, poliitilise ja humanitaarabi andmist. See tähendab, et toetame ka Ukraina euroatlantilise lõimumise püüdlusi,“ sõnas välisminister Liimets.

Madridi tippkohtumiseks ettevalmistusi tehes räägiti ka NATO uuest strateegilisest kontseptsioonist. „NATO uus strateegiline kontseptsioon saab olema üks Madridi keskseist dokumentidest. See peaks andma kõikehõlmava vastuse sellele, kuidas NATO muutunud julgeolekuolukorra ja uute väljakutsetega tegeleb,“ ütles välisminister Liimets.

Välisminister Liimets kohtus eraldi ka Norra välisministri Anniken Huitfeldti ja Island välisministri Þórdís Kolbrún R. Gylfadóttiriga.