Pealtnägijate sõnul ütles mees teistele kontserdikülastajatele, et on "võidu" ja Putini poolt. Fotolt on näha, et mees kandis NSVL mereväe Vaikse ookeani laevastiku madruse mütsi.

Selliste sümbolite kasutamine avalikus ruumis on Eestis keelatud: ükstapuha, millist agressiooniakti, genotsiidi, inimsusevastast kuritegu või sõjakuritegu õigustav ja toetav sümboolika on avalikus ruumis eksponeerimisel karistatav. Sellise teo eest on ette nähtud kuni kolmesaja trahviühiku ehk 1200 euro suurune trahv või arest.

Põhja prefektuuri operatiivstaabi juht Roger Kumm märkis, et ka politseil tuli intsidendiga tegemist teha.

Vaenu õhutavatel ja sõjakuritegusid õigustavatel sümbolitel ei ole Eestis kohta, sest need häirivad inimesi.

Roger Kumm

"Täna kella 12.30 ajal sai politsei teate, et Tallinnas Kari tänaval häiris 64-aastane mees emadepäeva üritust ja kandis keelatud sümboolikat. Politseinikud pidasid kohapealt lahkunud mehe kinni ning tema suhtes alustati menetlus karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb agressiooni toetava sümboli kandmist. Mehel tuvastati ka alkoholijoove," märkis Kumm.

Ta sõnas taustaks, et 4. mai seisuga on politsei saanud ligi 350 teadet seoses vaenuliku sümboolika kasutamisega avalikus ruumis ning alustatud on üle 40 menetluse.

"Vaenu õhutavatel ja sõjakuritegusid õigustavatel sümbolitel ei ole Eestis kohta, sest need häirivad inimesi, nagu näeme ka politseile laekunud teadete arvust. Pöörame nii 9. maile eelnevalt kui ka pärast seda tähelepanu vaenulikke sümboleid kandvatele inimestele ning reageerime nendele teadetele tõsiselt ja laseme inimesel sümboli eemaldada. Kui ta seda ei ole nõus tegema või käitub provokatiivselt, nagu tehti seda ka antud juhul, sekkub politsei menetlusega," ütles Kumm lõpetuseks.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid