Aage Õunapi nimi pole avalikkusele võõras - Eesti Lasterikaste Perede Liidu presidendina juhib ta erinevaid ühiskondlikke algatusi, näiteks peresõbralike toidukohtade tunnustamist, aga ka igasügisest heategevusprojekti “Lapsed kooli”, mille eesmärk on koguda suurperede lastele kooliminekuks vajalikke tarbeid.

"Lapsed kooli"kampaania avaüritus 2020. aastal Järve Selveris.

Eesti naisliidu juht Siiri Oviir tõdes Delfile, et Õunap torkab silma oma soojuse, energilisuse ja empaatiaga. “Kus näeb suurperedel häda, sinna läheb ka kohe appi,” selgitas Oviir tänavu langetatud otsust.

Vabariigi president Alar Karis ütles tänasel emadepäeva kontserdil, et tänasel emadepäeval hoiame meeles emasid, kes on oma lastega pidanud kodust lahkuma, emasid, kes on oma lastega üksi jäätud. Aga ka emasid Eestis, kes on otsustanud algusest peale oma lastega üksi olla.

"Ja veel – ema rolli tuleb vaadata laiemalt, näha emas ka naist. Meestel on kohustus öelda, et emme ei ole üksnes emme. Ta on ka naine ja isiksus. Ja ühiskond peab tegema kõik selleks, et iga ema saaks emaduse kõrvalt neidki rolle täita endale sobival viisil. Naine võib olla superema ja aasta ema, kui ta polegi abielus, ja kellelgi pole õigust selliseid valikuid arvustada," ütles president Karis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid