Izmailova sõnul otsustas ta Eesti200 kasuks, sest seal ta saab tegeleda oma meelisvaldkonnaga edasi ehk pühendada ennast keskkonna ja looduskaitse teemadele. "Mu selja taga on tugev meeskond, väga tugev tiim. See on see, millest ma olen tegelikult juba mõnda aega unistanud, et ma saaksin keskenduda oma asja tegemisele, ja Eesti200 pakub mulle seda võimalust," ütles Izmailova.

Kliima- ja keskkonnateemad olid aktuaalsed ka Rohelistes, miks ei oleks saanud seal jätkata? "Rohelistes ma pidin palju muudki tegema ja nagu te ka ise nägite, siis oli sellest liiga vähe villa," ütles Izmailova ning lisas, et raske on asju korda saata parlamendivälises erakonnas, millel pole toetust ning kus inimestel on lisaks erakonna tegemistele ka n-ö päris töö.

Mida plaanib Izmailova teistmoodi teha? Enda sõnul on tal nüüd rohkem energiat ja aega tegeleda sisulise tööga, sest ta pole erakonna juht. "Riigikogu valimised ei ole enam kaugel ja aktiivne töö riigikogu valimisteks ettevalmistamiseks juba käib," ütles Izmailova.

Izmailova astus Roheliste erakonda 2015. aasta märtsis ning valiti partei juhiks kaks aastat hiljem. Tema liikmelisus lõppes tänavu 10. veebruaril. Alates 2017. aasta novembrist kuni 2019. aasta aprillini oli ta Tallinna abilinnapea. Izmailova kirjutas ühismeedias, et tema Rohelistest lahkumise põhjuseks oli soov keskenduda roheliste päästmise asemel planeedi päästmisele.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid