Welcome to Estonia!

 (53)
James Brown
Foto: DELFI

Muidugi James Brown, kes pole kõrgest vanusest hoolimata mingi vilets mees, vaid andis Eesti suveõhtus Tallinna Lauluväljakul eriti gruuviva kontserdi.

Mr. Brown ei teinud hinnaalandust mitte milleski — ühtmoodi vinged olid nii tema taustabänd, lauljatari-trio kui ka tantsuneidiste duo. Ja muidugi vanameister ise, kes kepsutas laval võrdselt piigadega. Eriline pärl lisaks Mr Brownile oli taustalauljate esinumber, tõmmu kräsupäine leedi, kelle svingimine ulatus ekstraklassi.

Rahvast võinuks muidugi selle tasemega ürituse juures enam olla. Korraldajad olid hõiganud enne kontserti välja, et pileteid müüdi kuskil 6000 ringis. Sellest hoolimata olu laululava kaar ebaeestlaslikult huilgavaid inimesi täis. Ja kui mr. Brown hüüdis “Welcome to Estonia”, publik hullus.

Laval oli lubatult ka kohalik “president”, kelleks oli Hiiumaa visiiti tähtsamaks pidava Arnold Rüütli asemel riigipeakandidaat Toomas Hendrik Ilves. Viimase pisut koomilised puusanõksutused välja arvata, võib kogu mr. Browni etendust võtta kokku vaid ühe sõnaga: mega!