Waldorfkool ja Euroülikool saavad koolitusloa


Haridusministeeriumi koolituslubade komisjon tegi kolmapäeval haridusministrile ettepaneku anda koolitusluba algkoolile Tallinna Vaba Waldorfkool ja Euroülikooli 12 õppekavale.

Haridusministeeriumi järelevalvetalituse juhataja Maie Kitsingu sõnul esitas Euroülikool seni puudu olnud maksuameti tõendi, mis oli eelduseks koolitusloa saamiseks.

“Ka Tallinna Vaba Waldorfkool esitas komisjonile vajalikud dokumendid ning viis õppekava vastavusse põhikooli ja gümnaasiumi riikliku õppekavaga, ” ütles Kitsing.

Kõrgkoolidest saavad komisjoni ettepaneku kohaselt koolitusloa veel Usuasjade Instituudi õppekava, Mainori Majanduskooli ning Eesti Hotelli ja Turismimajanduse Erakooli kaks õppekava, teatas haridusministeeriumi pressiesindaja.

Kutseõppeasutustest saavad koolitusload kaks erakooli Laudare, 24 Tartu Tööstuskooli, 14 Tartu Ehitus- ja Kergetööstuskooli ja 20 Tartu Teeninduskooli õppekava.

Haridusministeeriumi järelevalvetalituse juhataja Maie Kitsingu sõnul saadab ministeerium ekspertiisi kaks Revali Merekooli õppekava, et tagada merehariduse kvaliteeti.