VIDEOLUGU | Delfi eurokoridorides Eesti saadikute saavutusi otsimas – hüljestest põlevkivini, ettepanekute sajust kohvini

 (89)

Mida europarlamendi saadikud Euroopas üldse teevad? Kas nad saavad seal hakkama? Delfi sukeldus Strasbourgis parlamendi keerulistesse radadesse, käis selle läbi garaažist katuseni ja katsus aru saada sama keerulisest euroseaduste tegemise masinavärgist.

Eestil täitus just 15 aastat Euroopa Liidu liikmena. Juba varsti valitakse kolmandat korda Eestist saadikud europarlamenti.

Iga viie aasta tagant saame uued või vanad esindusnäod, aga seejärel kipub EL-i masinavärk nad endasse haarama.

Aeg-ajalt ilmuvad nad välja, kuid tavalisele inimesele on ikka müstiline, mida need naised-mehed siis seal teevad? Kuidas üldse asju 751 liikmelises parlamendis aetakse ja kas seni kuue saadikuga esindatud Eesti rahvas neilt ka midagi konkreetset saab?

Delfi läks kaamera ka mikrofoniga Strasbourgi kohapeale ja üritas Eesti saadikute abil keerulistes eurokoridorides orienteerumisest aru saada.

Vaata videoloost, kas meil õnnestus majas mitte ära eksida, sest mõnigi saadik ei tea veel kõiki sealseid käiguradasid! Kuidas seletavad eesti saadikud euroseaduste tegemist ja kui palju nad neid mõjutada suudavad? Ja kas kõik, mida meie esindajad on tahtnud Eesti jaoks saavutada – hüljestest põlevkivini – on läbi läinud?