VIDEO: Laulupeo kolmerattaline tandem kaalub pea 50 kilo


Tuleteekonna koordinaator Mati Raamat ja kolmerattaline tandem.
Laulupeo pressikogunemine 2014Foto: Priit Simson

Sel pühapäeval kell 10.00 Tartust startiva tuletoojate kolonni eesotsas hiilgab spetsiaalselt laulupeo tõrviku transportimiseks disainitud kolmerattaline tandem. Tuleratas on niivõrd eriline, et selle juhtimiseks on vaja lausa eraldi koolitust.

Selle üle, kuidas ligi 50-kilost rattaga võimalikult sujuvalt pedaalida ja manööverdada, ei pea aga tuletee osalised üle Eesti pead vaevama, sest rattaga koos liigub kaasa tuleteekonna korraldajate saatjaskond, kuhu kuuluvad Tartu meeskoor Akadeemiline Emajõgi ja naiskoor Emajõe laulikud. 
TuleTulemise koordinaator Mati Raamat rääkis, et rattasõitu on harjutatud nii tuule kui ka täisvarustusega. Kõige suuremaks katsumuseks on seni rattale olnud Tartu rattaralli, mis Raamatu sõnul igati edukalt läbiti.Tuletulemise meeskond selgitab, et ratastel liikumisega annab laulu- ja tantsupidu oma panuse liikumisaasta tähistamisse. Lisaks on see korraldusmeeskonna sõnul säästlik ja mõnus viis kodumaad läbida. Ohutu teekonna nimel teevad korraldajad koostööd Maanteeameti ja politseiga.

Tulejalgratta kujundasid Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengid Rainer Klement ja Helen Teigar, keda juhendas Jaanus Paaver.