VIDEO ja FOTOD: Estonia hukust rääkiva raamatu autor: keegi ei ole kirjutanud, kuidas need inimesed pärast katastroofi hakkama said

 (17)

Täna esitleti Mereakadeemia ruumides raamatut “Estonia inimesed. 20 aastat pärast laevahukku”, kus räägivad oma loo inimesed, kes katastroofist tahtejõu ja ime läbi eluga pääsesid ja kes oma lähedase või lähedased kaotasid.

Kuna suurõnnetusest on möödas kakskümmend aastat, on raamatus ka ülevaade, mis tol ööl laevas ja laevaga juhtus. Samuti on seal kirjeldatud seda, kuidas toimusid päästetööd, kuidas õnnetuse järel tegid oma tööd uurimiskomisjoni liikmed, politseiuurijad, psühholoogid ja vaimulikud.

"Sellist raamatut ei ole veel keegi kirjutanud, kuidas need inimesed pärast katastroofi hakkama said. Milline on nende hingeseisund 20 aastat hiljem, milline kümme aastat hiljem," räägib raamatu üks autoritest Inge Pitsner. Mõlemal  autoril, nii Einar Ellermaal kui ka Inge Pitsneril on raamatukoostamisest meeles ka hetked, mis enim meelde on jäänud.

Raamatuesitlusel Mereakadeemias olid kohale tulnud mitmed inimesed, kes oma loo olid rääkinud ka raamatus, kuid ka need, keda lugu ise lähedalt puudutas.

Vaata fotogaleriid raamatuesitluselt: