“Venemaa on maffiariik”

 (38)
Garri Kasparov, Teine Venemaa, Vene opositsioon
AP/Scanpix

Ekspressile antud eksklusiivintervjuus kinnitab maailmanimega maletaja ja Venemaa tuntuim teisitimõtleja Garry Kasparov, et Berezovski on Kremlile kasulik ja presidendiks pürgiv Medvedjev on lihtsalt Kremli propagandatoode.

Te olete oma esinemistes korduvalt öelnud, et Venemaal ei ole demokraatiat. Kas usute, et Venemaa poliitiline olukord võib mingil hetkel hakata muutuma?

Putini niinimetatud “võimuvertikaali” ehitamise tagajärjel on Venemaal sattunud praeguseks ohtu demokraatliku riigikorralduse alused. Kõigepealt likvideeritakse sõnavabadus, siis kaotatakse normaalne valimissüsteem — olukord, mille tunnistajaks meil tuli olla viimaste Riigiduuma valimiste ajal. Putini režiim on muutnud Venemaa hapra demokraatia efektiivselt toimivaks maffiariigiks. […]

Millise hinnangu annate presidendikandidaat Dmitri Medvedjevile?

Tegelikult kuulub troonipärija Dmitri Medvedjev sama tüüpi inimeste hulka nagu ka Vladimir Vladimirovitš. Nendevahelised stilistilised erinevused — jäik Putin, liberaalne Medvedjev — ei ole midagi enamat kui PR-toode. Dmitri Medvedjevi meeskonna paneb kokku Putin; tema näol ei ole tegemist iseseisva tegelasega. Pärast Medvedjevi presidendiks valimist hakkab riiki valitsema võimurühm, mille mitteformaalseks liidriks saab Vladimir Putin.

Loe Ekspressist, mida arvab Kasparov pronkssõdurist