Koht number 3: Reformierakonna ja SDE sõnasõda venekeelse koolihariduse üle
HINNE: 3,1
Valimiste valvurid on rikkumiste kõrval leidnud kampaaniaperioodil ka kiiduväärselt palju sisulist arutelu. Inetuks on see-eest muutunud Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide kiskumine venekeelse koolihariduse teemadel. Kuigi vaieldavaid momente on mitmeid, lähevad valimistavas valija hirmutamise ja rahvusliku vastuseisu õhutamise punktidega vastuollu Urmas Sutropi võrdlused venestamise ning Elsa Gretškina ajaga.
"Kohati suisa hüsteerilised ja emotsionaalsed hüüatused, kus mängitakse ajaloolistele hirmudele ja kompleksidele, pole mitte ainult taunitavad, vaid riivavad ka ühiskondlikku rahu ja stabiilsust," hindas Toomas Mattson.
"Debattides kehtib džentelmenide reegel – kes esimesena oponenti natsiks nimetab, on kaotanud," täiendas Anna Karolin. "Sageli lastakse mõnel oma äärmuslikumal juhtivliikmel midagi sellist välja öelda ja teha siis nägu, et erakond on tegelikult mõistlikum."
Koht number 2: Tallinna TV "Meedia keskpunkt"
HINNE: 4,1
Kui Tallinna TV on enamasti püüdnud väita, et tegu on iseseisva kanaliga ja hoopis ülejäänud meedia on ära ostetud, siis möödunud nädala saate “Meedia keskpunkt” lõpus kutsus Heimar Lenk igasuguse keerutamiseta üles valima Keskerakonna kandidaate. "Kuidagi isegi värskendav, kui Keskerakond näitab keerutamata välja, milleks ta seda meediumi pidevalt kasutab," kommenteeris Henrik Kalmet.
"Kas te kujutate ette, et mõnes teises telekanalis tuleksid saatejuhid ja ütleksid, et valige nüüd kohe seda erakonda? Ja teeks selliseid uudiseid-saateid pidevalt? Või et "Aktuaalses kaameras" oleks teleuudis meeleolukast Reformierakonna valimiskampaaniast Võrus või Tartumaal," mõtiskles Dannar Leitmaa. "See peaks olema täiesti välistatud, aga Tallinna TVs pole midagi välistatud. Tallinna maksumaksjana hakkab ausalt öeldes päris-päris valus."