Vaata, millised koorid pääsesid laulupeole ning millised rühmad tantsupeole

 (32)
Laulupidu 2011 aerofotod
Foto: Andres Putting

Juuli alguses toimuvale XXVI laulupeole “Aja puudutus. Puudutuse aeg” tuleb esinema 1046 kollektiivi ligi 32 tuhande peolisega. Tantsupeole on tulemas 654 kollektiivi ligikaudu 10 tuhande peolisega.

Peol osaleb ka 54 väliskollektiivi ning 500 rahvamuusikut. Esinejate arv kokku on rekordiliselt 42 000 peolist.

Laulupeo SA pressiesindaja Sten Weidebaum ütles Delfile, et 2009. aasta üldlaulupeol osales pisut üle 38 000 osaleja ning 2011. aasta noorte laulu-ja tantsupeol ligi 37 500 osalejat.

Laulu- ja tantsupeole pääsenud rühmade nimekirja näeb siit!

Pidu toimub Tallinna Lauluväljakul 4.–6. juulini.

Laulupeo teises eelproovis osales 1124 ning tantsupeo teises eelproovis 921 kollektiivi. Tänaseks on laulu- ja tantsupeoliste nimekirjad kinnitatud ning kõigile kollektiividele tulemused teatatud.

Erinevate kooriliikide eelproovid olid stabiilselt kõrge tasemega, mistõttu otsis laulupeo kunstiline toimkond juba esimeste eelproovide järel võimalusi laulu- ja tantsupeo osalejaskonna suurendamiseks.

"Selleks leiti võimalus läbi otsuse muuta laulupeo koondproovide ajakava ja ülesehitust ning nihutada pühapäevase kontserdi algusaega kella 14.00 peale. See andis võimaluse peole pääseda oluliselt rohkematel täiskasvanutel kui ka mudilastel, kes oma esimese laulupeokogemuse saavad," rääkis XXVI laulupeo kunstiline juht Hirvo Surva.