USA ei tea, kas bin Laden on elus

 (30)

USA ei tea ikka veel, kas 11. septembri terrorirünnakute peasüüdlaseks peetav Osama bin Laden on elus või surnud, ütles kaitseminister Donald Rumsfeld esmaspäeval.

“Ma pole detsembrist saadik temast midagi kuulnud,” ütles Rumsfeld Pentagoni infotunnis, viidates ilmselt eelmise aasta lõpul avaldatud videole, kus bin Laden Maailmakaubanduskeskuse hävingut arutas.

Rumsfeld oli kindel, et bin Ladeni asukoht ja olukord selguvad lõpuks. “Ma võin oodata,” kinnitas ta.

“Ta on kas surnud, mis on meie seisukohast väga hea, või ta on elus ja mingil põhjusel otsustanud, et ei taha enam esineda videotes ning maailmale oma elusolemisest teada anda.”

“Üks põhjus võib olla, et ta pole selleks füüsiliselt suuteline, sest on mingil moel vigastatud. Teine põhjus oleks, et ta kardab tabamist. Ta saadaks parem teisi inimesi surma kui seaks ennast ohtu,” oletas minister.

Küsimusele, kuidas ta reageeriks, kui bin Laden jääkski leidmata, vastas Rumsfeld: “Ma arvan, et me kõik elame selle üle. Kui me suudame teha lõpu al Qaedale ja Talibanile, siis läheb elu edasi… Kas tema tabamine on tõenäoline? Ei, minu arvates pole tõenäoline, et me ta kunagi leiaksime.”.