Üksikema: miks meie riik ei hooli üksikvanematest?

 (64)
Ema on hädas elatisvõlglasest isaga
ÜksikemaFoto: Anni Õnneleid

Juba pikemat aega on mind piinanud küsimus, et millal hakkab Eesti riik või kohalik omavalitsus toetama üksikvanemaid? Olles ise üksikema ühe lapsega, siis olen uurinud igasuguseid võimalusi. Arvake ära, neid polegi! Üksikvanema toetus on 19,18 €. Kas see on normaalne, arvestades seda, et absoluutselt kõikide asjade hinnad on tõusnud?

Enamus omavalitusi ei jaga mitte mingisuguseid toetusi peredele, seal hulgas ka suurperedele, kellel on sissetulek veidike suurem lubatud piirist. Sinna hulka loetakse siis ka nt internetis maha müüdud tarbeeseme tulu. Miks? Vahet pole, et piirsumma sissetulekust läheb euro üle. Ei! Las meie suurpered ja üksikvanemad vingerdavad edasi.

Mida teevad need vanemad, kes ongi üksi? Kellel pole perekonda, kes neid toetaks? Kuidas nemad oma lapse eest hoolitseda saaks? Kuhu nad lapse panevad, kui tahavad tööle minna? Kes neid abistab? Siin kohal ärge hakake sõrmega näitama või kiitma, et inimesed ise süüdi, et üksi peab last kasvatama. Ei! Ei ole! Mitte keegi ei tea mitte kellegi lugu, miks ta lapsega üksi on.

Tõesti, millal hakkab Eesti riik austama lapsevanemaid, kes rügavad end segi, et hakkama saada. Vahet pole, kas oled üksikvanem või mitte.

Hea lugeja! Kuidas tuled sina toime? Millised abinõud on sind keerulises situatsioonis aidanud? Jaga oma lugu aadressil rahvahaal@delfi.ee!