Üks kolmest tuletõrvikut kandvast jalgrattast vajas remonti - kett tuli maha

 (33)
Vaata videot tõrvikurattast!
Laulupeo tule teekond Tartus
Laulupeo tule teekond TartusFoto: Jassu Hertsmann

Täna hommikust kella kümnest on käimas 20-päevane tuleteekond, mil jalgratastel transporditakse laulu- ja tantsupeo ühine peotuli erinevatesse maakondadesse. Tõrviku transportimiseks on valmistatud spetsiaalsed jalgrattad, millega on mugav nii lippe kui tõrvikut sõidutada. Tee äärtes sõitmine aga ei mõju ratastele hästi, ühel rattal tuli ära kett ning veidi vajavad kohendamist ka teised rattad.

"Ühel tulerattal on ilmnenud pisikesi viperusi: sellega sõideti natuke liiga tee servas - kett tuli maha. Aga nüüd on see juba korras. Õhtul ootab ees väike rattaparandus ja ülevaatamine, varuosad ja mehaanikud on juba teel," rääkis Delfile Tuleteekonna pealik Hannes Astok. Kindlasti ei ole põhjust muretsemiseks, et purunenud rattaketi tõttu tuleteekond katki jääb.

"Tuli teele ei jää – sellepärast meil ongi kolm ratast, et saaksime duubeldada vajadusel," rääkis ta.

Esimesel päeval on tuleteekond kulgenud igati plaanipäraselt ja ajakavast on samuti suudetud täpselt kinni pidada.

"Kuid kõige lahedam on ikka emotsioonid inimestel, kes on tulnud tuld tervitama," rääkis Astok.  Tartu Raekoja platsil oli palju inimesi tulnud tervitama, tantsumemm Helju Mikkelil oli kindlasti väga hea meel kodutalu õuele tulnute üle. "See on kindlasti alati tohutult emotsionaalne neile, kes on tulnud tuld süütama. See on nagu laulupeoga - kümme korda võid käia, aga uuesti minnes on ikkagi uus võimas emotsioon."

Millised on laulu- ja tantsupeo tuld transportivad jalgrattad? Delfi TV uuris sel nädalal enne reisi lähemalt! Vaata videost!

Kuidas on aga tänane hommik enne tuleteekonna teeleasumist läinud, vaata videost!


Vaata fotogaleriid tule tervitamisest ning teele saatmisest Tartus!