Avapoolaja viimasel minutil oskas teise kollase kaardi teenida Tuneesia ründaja Ziad Jaziri ja Aafrika meeskond pidi terve teise poolaja mängima Ukraina vastu vähemuses. 70. minutil andis väljakukohtunik suhteliselt vaieldava penalti Ukraina kasuks ja Andrei Ševtšenko 11 meetri karistuslöögi realiseerimisel ei eksinud. Tulemusega 1:0 kohtumine lõppeski.

Ukraina, kes sai avavoorus Hispaanialt 0:4 kaotuse, lõpetas H-alagrupi 6 punkti ja teise kohaga. Grupivõidu võttis Hispaania 9 punktiga, Tuneesia ja Saudi Araabia saagiks jäi 1 punkt.

Tuneesia väljalangemine alagrupiturniiri järel tähendab, et viiest MM-ile pääsenud Aafrika meeskonnast suutis end kaheksandikfinaali mängida vaid Ghana, kellel seisab aga kohe esimeses play-off ringis vastas valitsev maailmameister Brasiilia.

Ukraina vastaseks kaheksandikfinaalis on G-alagrupi võitja Šveits.