Toidupoodides on üha rohkem meesteenindajaid - uus trend või sundolukord?

 (92)
Toidupoodides on üha rohkem meesteenindajaid - uus trend või sundolukord?
ToidupoodFoto: Arno Mikkor

Kunagi kolm nädalat Helsingis elades imestasin, et seal on toidupoes meesmüüjad. Nojah, neil on seal head palgad, miks mitte, mõtlesin. Päris harjumatu ja huvitav oli, kui mees oste läbi lõi, eriti veel, kui oli suur musklis mees. Natuke pentsik isegi tundus. Nüüd on aga Eestiski juba mõnda aega sama asja märgata ja kõikides kettides. Kas on põhjuseks masu või soorollide muutumine?

Minu kodu vastas olevas Säästumarketis on pidevalt tööl 3-4 meesterahvast. Kuna käin seal poes tihti, on mul omad lemmikteenindajad nii nais- kui meesteenindajatest. Umbes iga paari kuu tagant toimub töökollektiivis uuendusi. Olen märganud, et naiste ja meeste osakaal muutub üha võrdsemaks.

Üks lihtne selgitus on, et heapalgalisi ehitustöökohti on vähemaks jäänud ning väiksem valik sunnib mehi vastu võtma ka väiksemapalgalisi töökohti, muuhulgas teenindusvaldkonnas.

Teine mõjutav tegur võib olla ka see, et traditsioonilised meeste ja naiste töökohad on hakanud muutuma.

Ilmselt määrab töökoha valiku eelkõige palk. Turvatöö, mis on traditsiooniliselt pigem mehelik töökoht, kuna eeldab jõudu ja on nn kaitsev amet, on tänapäeval märksa vähem tasustatud kui Säästumarketi müüja koht. Viimane tasub majanduslikult juba rohkem ära.

Kas võiks olla veel põhuseid, miks varem meeste poolt põlatud müüja töökoht nüüd üha enam mehi ligi meelitab? Jagage kogemusi!