Tiina Kruus: Täiuslik kuritegu

 (122)
Tiina Kruus

Enamasti ei meeldi meestele, kui nendelt küsimata või vastu nende tahtmist neist rasedaks jäädakse. Lapse sünd peaks ju olema kahe täiskasvanud inimese tõsine kokkulepe, mitte ainult naise eraprojekt. Välja arvatud juhul, kui naine teadlikult spermadoonorluse peale välja läheb, kas siis spermapanga kaudu või partneri peale titetegu lihtsalt unustatud asjade nimekirja kandes.

Vähemalt Eestis ei jätku kõigile naistele mehi, see on juba aritmeetiline paratamatus. Vaevalt et on palju näpuga näitajaid naisele, kes ühel või teisel põhjusel üksikuks jäänud, kuid lapseta oma elu ette ei kujuta. Nii otsustabki üksik naine lapse kasuks. Isaks valitu mõnikord aimab oma rolli, mõnikord mitte. Ja naine, kellele laps niisuguses olukorras on eesmärk, mitte vahend, läheb teadlikult välja üksikema rollile. Teda ei huvita eriti mehe teadmine isadusest ja mehe (rahaline) toetus.

On aga naisi, kes mõtlevad märksa pragmaatilisemalt. laps lapseks, kuid tähtis on ka see, mis edasi saab. Nad sukelduvad põhjalikult rikaste isakandidaatide otsingutesse, sest lisaks muule on see suurepärane moodus tagada endale ja võsukesele ka materiaalne kindlustatus. Ainult et, siin on üks aga: väljavalitud meesterahva meelest ei pruugi see idee olla sugugi nii hiilgav. Siis ei jää muud üle, kui süütul ilmel asju soovitud suunas sättida. Kolmveerand aasta pärast aga saabub pahaaimamatu tulvase isa juurde DNA-testi tulemustega relvastatud advokaat.

See, mis naise poolt vaadates on armastuse vili, võib mehe jaoks olla — jah, kuidas seda nimetada — perfect crime? Väljapressimine sugulisel teel?

Kõmulisemad ja klassikalised juhtumid on pärit loomulikult raja tagant. Näiteks Boris Beckeri napid eneseunustushetked hotelli koristajakunkus, mis pärast kohtuotsust kuulusid maailma kalleimate sekundite hulka. Või brasiillanna Luciana Morad, kes pärast Mick Jaggeri järjekordse võsukese ilmaletoomist võib surmani muretult Copacabana rannaliival peesitada. Mõnes mõttes kuulub siia ritta ka Elizabeth Hurley, kellega veedetud neli ööd teevad nüüd eluaegset rasket peavalu miljonärist produtsent Steve Bingile.

Need on üksikud, enim kõmu tekitanud juhtumid. Kuid kindlasti ei jõua enamus sarnastest asjadest avalikkuse ette, neid klaaritakse saladuskatte all advokaadi luksuslikus kabinetis.

Mõistagi leiab vastavad näited ka kodumaalt. Avalikkuse ette on neist jõudnud vaid mõned üksikud, kuid ilmselt on neid ka Eestis kordi rohkem.

Vaesed mehed — tuleks nüüd vahekokkuvõtteks öelda? Lapsega väljapressija ohvriks langedes jääb ta kaotajaks nii või naa. Olgu naise motiivid ja rahaahnus kui päevselged tahes, kohus mõistab lapsele elatisraha välja igal juhul. Või tuleks öelda: mehed, paras teile!

Nõudke igalt partnerilt tõendit rasestumisvastaste vahendite kasutamise kohta, kontrollige võimalusel üle, kasutage korraga kahte kondoomi — peaks meestele soovitama. (Ja muidugi võib meenutada ka Toomas Vilosiuse kurikuulsaks muutunud mõtteavaldus tillist, mida ei maksa kuhu iganes toppida.) Juba on Eestiski kuuldavasti nii mõnedki mehed, kelle pangaarvete suhtes noortel naistel eriti suur nõrkus, sõlminud lähisuhete puhuks spetsiaalseid lepinguid: a la kohustun Xga käimise ajal mitte rasestuma.

Mees jääb kaotajaks, ise oli loll. Aga kuidas hinnata naise käitumist? On ta lihtlabane väljapressija, ratsionaalselt käituv lapsevanem, inimlike nõrkuste ärakasutaja või järgib ta naisena lihtsalt samu loodusseadusi, kui loomariigi emased, kes karja väljapaistvamaile isasele külje alla poevad?