Telefonimüüjad pommitavad pensionäre pensioni maksmise päeval, isegi kui number on salastatud

 (42)
Noorte Hääle fotolavastused
Foto on illustratiivneFoto: Tiit Blaat

"On teil hetk aega meie täiesti ainulaadse pakkumisega tutvumiseks?" "Helistan, et teatada rõõmuga, et teie number osutus õnnelikuks väljavalituks!" "Pakume täiesti uue tehnoloogia abil välja töötatud kapsleid..." – selliseid kõnesid saab pensionär, kelle telefoninumber on salastatud, ja reeglina saab ta neid viiendal kuupäeval, mis on juhtumisi ühtlasi pensionipäev.

Mu ema ei julge viiendal kuupäeval telefoni enam vastugi võtta, sest tema sõnul kuluks kõigi helistajate viisaka ärakuulamise peale terve päev!

Jõhkralt pealetükkiv noormees tassis mu koju õhupuhasti. Ta keelas mul kasutada kodus tolmuimejat ja avada aknaid. Uuris minu sissetulekute kohta ja arvutas välja, mitu krooni kuus, nädalas ja päevas järelmaksu peale kulub. Viimaks surus ta mul kätt. Lootsin, et hüvastijätuks, aga kus sa sellega – see oli õnnitlus uue kodumasina soetamise puhul! Loomulikult jätsin selle tegelikult ostmata ning vaatamata korralikule õhutusele, püsis tema lõhnaküünalde lehk veel kaua mu korteris.

Ühele inimesele, kes tülitas mind töö ajal, ütlesin, et ma ei saa kedagi oma elukohta lubada – selline on kokkulepe korteri omanikuga. Viivitamatult hakati nõudma tema telefoninumbrit.

Kui postkastile saan tellida kleepsu "ainult tellitud kirjade jaoks", siis kuidas tõrjuda eemale telefonimüüjaid?