Talvik: kui Vabaerakonna põhipunkte arvesse ei võeta, siis astume rahumeeli opositsiooni

 (86)
Vabaerakonna valimispidu
Vabaerakonna valimispiduFoto: Rauno Volmar

7305 häälega riigikokku pääsenud Artur Talvik rääkis "Kahekõnes", et Vabaerakonna nn punaseks jooneks jääb koalitsiooniläbirääkimistel nende demokraatiapakett.

Talvik kinnitas, et kindlasti on nende punaseks jooneks demokraatiapakett, mis sisaldab näiteks erakonnaseaduse ja erakondade rahastamise muutmist, mis ei toimuks enam nii massiliselt riigieelarvest, vahendab ERR Uudised.

Talvik tõdes, et suurtele erakondadele nagu Reformierakond ongi keeruline selgeks teha, et nad ei peaks enam riigieelarvest nii palju raha saama, nagu seni on saanud. "Ja sellepärast ta ongi punane joon ehk see on meie selline tugev positsioon ja meie saame sellest kõige sirgeseljalisemalt rääkida," rääkis ta, lisades, et erakondade rahastamise muutmise juurde käib ka valimiskampaaniale ülemise lae seadmine.

Vabaerakonna nimekirjas kandideerinud Talvik nentis, et nelikliitu luua on päris keeruline. "Ka meie positsioon on selline, et kui põhipunkte arvesse ei võeta, siis me rahumeeli astume opositsiooni," ütles ta.